W dniach 31 stycznia - 1 lutego 2015 r. odbyła się w Pelplinie IV Kociewska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Blisko 70 wystawców prezentowało około 750 sztuk gołębi i drobiu ozdobnego.

Dziewięćdziesiąt pięć lat temu – 28 stycznia 1920 r. do Pelplina triumfalnie wkroczyła „Błękitna Armia” pod dowództwem generała Józefa Hallera. Tego dnia miasto po 148 latach zaboru pruskiego ponownie wróciło do granic Polski.


     W 95 rocznicę tego wydarzenia z inicjatywy Burmistrza Pelplina Patryka Demskiego w Pelplinie zorganizowana została inscenizacja, ukazująca wydarzenia sprzed lat. Już w godzinach rannych do miasta wkroczyło wojsko pruskie, które agitowało młodzież, zaczepiało przechodniów, a nawet aresztowało nauczycieli pelplińskich szkół…

     Jednak po godz. 11:00 do Pelplina przybył Generał Haller. Powitany na dworcu przez młodzież oraz mieszkańców generał przejechał ulicami Pelplina na plac przed Bazylikę Katedralną. Tam generał nawiedził świątynię, a także odbyła się rekonstrukcja walki Polaków z ostatnimi żołnierzami pruskimi. Po radosnej salwie zebrani rozpoczęli biesiadowanie.

tekst: www.pelplin.pl

{jcomments on}24 stycznia 2015 r. w sali widowiskowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie odbył się VI Bal Sportowca. Podczas Balu odbyła się uroczystość wręczenia statuetek dla najlepszych sportowców oraz zasłużonych dla rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta i Gminy Pelplin. Zabawę taneczną poprowadził zespół BALTIC BAND.

Żłobek "Pelplinek", mający siedzibę przy ul. Wybickiego 14 w Pelplinie, rozpoczął nabór na rok szkolny 2015. Zapraszamy do zapisów!

Aby zapisać dziecko do żłobka "Pelplinek", prosimy Państwa o:

  • skontaktowanie się z nami w celu ustalenia czy dysponujemy wolnym miejscem w dogodnym dla Państwa terminie, jak również rozmowy o interesujących Państwa kwestiach - telefonicznie (58) 536 12 14 lub bezpośrednio w naszej siedzibie ul. Wybickiego 14, Pelplin.
  • podejście do placówki, w której pokażemy maluszkowi i Państwu nasz świat oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ OSOBY SPOZA GMINY PELPLIN!

Informacja nadesłana przez żłobek "Pelplinek".

17 stycznia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, po raz pierwszy w historii swojego urzędowania, udzielił ślubu cywilnego.