15 sierpnia 2021 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbył się "Koncert Słowa, Pieśni i Muzyki - dedykowany pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski". Przedstawiamy fragment spektaklu.

29 stycznia 2021 r. Rada Miejska w Pelplinie podjęła uchwałę o ustanowieniu w Gminie Pelplin, roku 2021, Rokiem im. Stefana Łaszewskiego - pierwszego Wojewody Pomorskiego.

 

Rzecznik prasowy Media Expert potwierdził, że na terenie Pelplina powstanie sklep stacjonarny tej sieci. Jeśli nie dojdzie do opóźnień w pracach budowlano-wykończeniowych, to uruchomienie nowego sklepu jest planowane na koniec marca. Ma on sąsiadować z obiektami sieci Lidl i Sinsay.

Mając na względzie pojawiające się informacje o tym, że na terenie Pelplina powstać ma nowy sklep Media Expert, postanowiłem zweryfikować je "u źródła". Wczoraj wysłałem do rzecznika prasowego wspomnianej sieci e-maila z zapytaniem o tę kwestię.

Między Lidlem a Sinsay'em
W odpowiedzi, która nadeszła dziś rano, otrzymałem potwierdzenie, że sieć Media Expert jest jednym z najemców powierzchni w nowobudowanym pawilonie handlowym między ulicą Starogardzką a Limanowskiego. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec marca (zakładając, że nie dojdzie do opóźnień w zakresie prac wykończeniowych wspomnianego pawilonu).

- "Media Expert obejmie najmem powierzchnię ok. 350 m.kw. Nasz sklep będzie sąsiadował z obiektami sieci Lidl i Sinsay" - czytam w e-mailu otrzymanym od rzecznika prasowego.

Na pytanie o godziny funkcjonowania pelplińskiego sklepu uzyskałem następującą odpowiedź:

- "Jest oczywiście zbyt wcześnie na deklaracje, ale godziny otwarcia powinny być spójne z czasem pracy większości naszych pozostałych elektromarketów w całej Polsce. Można zatem założyć, że mieszkańcy Pelplina i okolic będą mogli korzystać z naszego obiektu w godzinach od 9 do 18 lub 19".

Jest oferta pracy. Spytałem również o liczbę osób, jaka będzie pracowała w sklepie Media Expert w Pelplinie. Rzecznik sieci odpowiedział: - "W naszym elektromarkecie będzie pracowało około 6 osób. W razie konieczności zwiększenia zatrudnienia, będziemy elastycznie reagować". W kontekście powyższego warto zauważyć, że na stronie mediaexpert.pl obecnie (stan na 18.01.2021) znajduje się oferta dotycząca pracy na stanowisku "doradcy klienta" w sklepie w Pelplinie. Bezpośredni link do oferty znajduje się tutaj

Pół tysiąca sklepów w Polsce
Media Expert to największa sieć elektro-marketów w Polsce. Jej właścicielem jest polska spółka Terg, która w roku finansowym liczonym od 1.04.2019 do 31.03.2020 odnotowała 7,8 mld zł wpływów i 298 mln zł zysku. W ubiegłym roku spółka informowała, iż sieć Media Expert miała 489 sklepów stacjonarnych, a łączna liczba pracowników wynosiła ponad 9,5 tys. (stan na 31.03.2020).

materiał dzięki uprzejmości: pelpliner.blogspot.com

 

Biuro prasowe Lidl Polska potwierdziło, że otwarcie pelplińskiego Lidla nastąpi w marcu br. Dokładna data nie jest jeszcze znana. W obiekcie pracę ma znaleźć 18 osób. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 – 22:00. W niedziele handlowe od 8:00 do 19:00.

Poniżej umiejscowienie budowanego sklepu na mapie Pelplina:

Dwa dni temu wysłałem do biura prasowego Lidl Polska maila z kilkoma pytaniami dotyczącymi budowanego w Pelplinie sklepu Lidl:

1) Kiedy sklep Lidl w Pelplinie zostanie otwarty (w miarę możliwości chodzi o konkretną datę)?
2) Ile osób będzie pracowało w sklepie Lidl w Pelplinie po otwarciu?
3) Jakie będą godziny funkcjonowania (otwarcia / zamknięcia) sklepu Lidl w Pelplinie?
4) Jaka będzie powierzchnia (w m2) sklepu Lidl w Pelplinie?

 


Poniżej treść odpowiedzi jaką dziś uzyskałem od szefowej departamentu odpowiadającego w spółce Lidl Polska za komunikację oraz społeczną odpowiedzialność biznesu:

„Zamierzamy otworzyć nowy sklep Lidl Polska w Pelplinie w marcu br. W obiekcie zostanie zatrudnionych 18 osób, a powierzchnia sali sprzedaży wyniesie ponad 1000 mkw. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 19:00. Więcej informacji będziemy komunikować bliżej terminu otwarcia sklepu”.

 Na stronie Pracuj.pl znaleźć można aktualne oferty dotyczące pracy w pelplińskim Lidlu:

1) Oferta nr 1 - Pracownik Sklepu - niepełny etat

2) Oferta nr 2 - Pracownik Sklepu - pełen etat

materiał dzięki uprzejmości: pelpliner.blogspot.com

Pierwszy etap budowy osiedla Wierzyca Residence, blok przy ul. Mickiewicza w Pelplinie wkrótce przekazany do użytkowania! Jak zapowiada inwestor na przełomie stycznia - lutego przekazanie kluczy nowym właścicielom.