31 stycznia 2020 r. w auli Biblioteki Diecezjalnej im. ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w Pelplinie, odbyła się XVIII uroczysta sesja Rady Miejskiej w Pelplinie z okazji 100-lecia powrotu Pelplina do odrodzonej Polski.

28 stycznia 2020 roku odbyła się inscenizacja historyczna: Przyjazd dowódcy Frontu Pomorskiego – Generała Józefa Hallera do Pelplina. 28 stycznia 1920 r. oddziały Frontu Pomorskiego wkraczające do Pelplina dokonały jego przyłączenia do Polski. Po blisko 148 latach zaboru pruskiego Pelplin powrócił na łono ukochanej Ojczyzny. W 2020 r. mija dokładnie sto lat od tego historycznego wydarzenia. 

Duży plac zabaw - basen z kolorowymi kulkami, dmuchańce, tunele to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie w ramach ferii zimowych.

 

W dniach 11-12 stycznia 2020 roku w Pelplinie odbyła się VIII Kociewska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Wystawę zorganizował Pelpliński Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

6 stycznia 2018 roku odbył się w Pelplinie Orszak Trzech Króli. Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Wspominane jest wówczas wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Od stuleci Święto Trzech Króli nieodmiennie wiąże się z tradycją wystawiania jasełek. Bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych jest Orszak Trzech Króli.