Jarmark Cysterski w Pelplinie, odbywa się zawsze w trzeci weekend września. W bieżącym roku z racji panującej epidemii, Jarmark Cysterski nie odbył się. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z  minionych edycji Jarmarków Cysterskich.

Kończy się trudny czas dla mieszkańców ulicy Starogardzkiej i wszystkich innych mieszkańców korzystających z jednej z głównych dróg w Pelplinie. 21 października 2020 r. rozpoczęły się prace zmierzające do wymiany nawierzchni jezdni.

19 października 2020 r. przy krzyżu w miejscowości Wola k. Pelplina miała miejsce uroczystość upamiętniająca pomordowanych kapłanów na Woli. W tym miejscu 20 października 1939 r. Niemcy dokonali zbrodni na trzech kapłanach: ks. Tadeusz Borowski – proboszczu z Wielkiego Garca, ks. Alojzym Deji – proboszczu z Nowej Cerkwi i ks. Janie Bogdańskim – nauczycielu i wychowawcy z Collegium Marianum w Pelplinie.

18 października 2020 roku w Pelplinie odbyła się V Gala Zapasów - Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego.

 

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA. D - jak dystans D - jak dezynfekcja M - jak maseczka A - jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.