29 listopada 2019 r. na terenie Zakładów Mięsnych Michna, został zaprezentowany pojazd specjalistyczny - naczepa, do przewozu poubojowych odpadów drobiowych. Inwestor ma zamiar używać właśnie takich pojazdów, w ramach swojego zamierzenia inwestycyjnego - budowy innowacyjnego zakładu produkcji mączki mięsno-kostnej oraz tłuszczy zwierzęcych.

Już po raz dziesiąty zostały przyznane Nagrody Wolontariatu.  Jest to forma podziękowania za całoroczny trud wszystkich wolontariuszy, organizacji, instytucji i firm angażujących się w działalność społeczną realizowaną na terenie Miasta i Gminy Pelplin. Jubileuszową Galę Wolontariatu uświetniła „Pelplińska Orkiestra Dęta”. Gratulujemy Nagrodzonym.

23 listopada 2019 roku w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbyła się Gala Jubileuszowa Radia "Głos" połączona z Konferencją Naukową: "Rola Mediów Katolickich w Polsce" na przykładzie Radia Głos.

Ksiądz prałat dr Ireneusz Smagliński - Dyrektor Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej "Radia GŁOS" dziękuje za 25 lat działalności Radia na terenie Diecezji Pelplińskiej. Zaprasza także na uroczystości Jubileuszowe, które odbędą się 23 listopada 2019 roku w Pelplinie. Życzymy kolejnych szczęśliwych i owocnych lat w służbie mieszkańcom Diecezji Pelplińskiej.

13 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się spotkanie poświęcone 30-leciu powołania do życia Pelplińskiego Komitetu Obywatelskiego, którego powstanie zainicjowało szereg zmian realizowanych faktycznie do chwili obecnej. W takich dniach - w kolejnych rocznicach - zawsze warto przypominać początki kształtowania się samorządności na naszych ziemiach.