W niedzielę, 30 września obchodziliśmy wyjątkową uroczystość w naszej parafii - jubileusz 600-lecia kościoła Bożego Ciała. Uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 w "kościółku" przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

     Podczas niej podziękowaliśmy Panu Bogu za nasz duchowy dom, w którym duża część naszych parafian przyjęła większość sakramentów. Ksiądz Biskup wspomniał duszpasterzy naszej parafii, zarówno tych obecnych, jak i tych, którzy służyli nam przed laty oraz całe pokolenia naszych parafian, ogarniając ich swoją modlitwą. Po Mszy św. Pasterz naszej diecezji wręczył nagrody laureatom konkursu wiedzy o naszym "kościółku", który został przygotowany przez naszych katechetów. Był też wzruszający moment, w którym podziękowaliśmy Panu Leonowi Jaworskiemu za 59 lat pracy jako organista w naszej parafii. Z okazji jubileuszu Urząd Miasta i Gminy Pelplin ofiarował do naszego kościoła obraz św. Ojca Pio, który zawiśnie w bocznej kaplicy przy obrazie Jezusa Miłosiernego i innych Ambasadorów Miłosierdzia czczonych w naszej parafii. W najbliższy wtorek, przy okazji odpustu Świętych Aniołów Stróżów zostanie on uroczyście poświęcony i wprowadzony do naszej świątyni.

tekst www.parafia-pelplin.pl

comments