Decka Pelplin wygrała 94:77 z rezerwami Asseco Gdynia. Zwycięstwo okazałe, jednak pierwsza połowa nie zapowiadała tak łatwej wygranej. Pierwsza jak i druga kwarta toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć wyższej niż 5 punktowej przewagi. Zarówno jeden jak i drugi zespół grały bardzo skutecznie w ataku. Prym po stronie Decki wiódł Paweł Kowalczuk, który zgromadził do połowy 12 pkt i między innymi dzięki niemu Decka schodziła do szatni z jednopunktowym prowadzeniem (40:39).

Pierwsze minuty drugiej połowy również zapowiadały emocje do samego końca. Jeszcze na 3 minuty do końca kwarty na tablicy widniał wynik 55:54. Od tego momentu pelplińscy koszykarze systematycznie powiększali przewagę. Sygnał do "ataku" dało dwóch doświadczonych koszykarzy Karol Dębski oraz Bartek Sarzało. Ostatnia odsłona zdecydowanie należała do gospodarzy. Młodzi zawodnicy z Gdyni wyraźnie opadli z sił, nie do zatrzymania był Karol Dębski zdobywca 31 pkt. Decka po raz kolejny zagrała bardzo zespołowo. Zapisano na ich koncie aż 23 asysty, a aż czterech koszykarzy skończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Kolejne spotkanie Decka rozegra 4 lutego 2017 r. o godzinie 17.00 na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie drużyna Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

Decka Pelplin - Asseco II Gdynia 94:77 (23:21, 17:18, 25:19, 29:19).

DECKA: Dębski 31 (14 zbiórek, 8 asyst), Sarzało 17 (1), Chudy (2), Kowalczuk 16, Czyżewski 6, Muntowski 4, Kamiński 3, Góralczyk, Guz.

tekst: Decka Pelplin