Decka Pelplin pokonała w meczu 5 kolejki II ligi koszykarzy WTK Włocławek. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu drużyny z Pelplina, która jako jedyna w grupie pozostaje niepokonana.

Po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej pauzą, w czwartej kolejce zawodnicy Decki podejmowali młodą drużynę rezerw Anwilu Włocławek.

Od początku meczu widać było, że przerwa w rozgrywkach nie podziałała na zespół Decki dobrze. Zawodnicy z Pelplina nie mogli wstrzelić się w kosze na hali AGRO. Po 5 minutach na tablicy widniał wynik 9:5, a po pierwszej kwarcie 16:11. Do przerwy Pelplinianie zdobyli zaledwie 30 punktów, co świadczyło o braku mocy w ataku.

Na szczęście podopieczni Przemysława Bilińskiego, zdając sobie sprawę z własnej słabości w ataku, bardzo dobrze grali w obronie. I właśnie w tym elemencie zawodnicy z Pelplina pokazali ambicje, waleczność i zaangażowanie. Mocna i agresywna obrona, w której prym wiódł debiutujący przed własną publicznością Jakub Dryjański (10 pkt, 13 zb), pozwoliła wygrać i kontrolować mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Stracone tylko 55 punkty i wygrana deska 52:36 potwierdza, że właśnie ten element był kluczem do zwycięstwa.

Bardzo dobre zawody obok wspomnianego Dryjańskiego rozegrał Wiktor Czyżewski, środkowy Decki zdobył 16 punktów trafiając 6/9 rzutów, do swojego dorobku dołożył 11 zbiórek dzięki temu skompletował duble duble. Całe spotkanie Decka Pelplin wygrała 67:55.

Decka Pelplin - TKM Włocławek 65:55 (16-11, 14-16, 17-10, 20-18)

Decka Pelplin: Czyżewski 16 (11 zbiórek), Dryjański (10 zbiórek), Chudy 12, Sarzało 12, Guz 7, Dębski 5, Kamiński 5, Góralczyk 0, Tylkowski 0.

W najbliższą niedzielę 30 października 2016 r. o godzinie 15.00 na hali AGRO w Starogardzie Gdańskim zawodników Decki Pelplin czeka ciężkie spotkanie z drużyną Politechniki Gdańskiej na które już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

tekst: Decka Pelplin