1 maja 2014 roku na Przystani Jana III Sobieskiego w Pelplinie odbył się „Piknik europejski” z okazji 10.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch.

     Piknik rozpoczął się od kilku muzycznych rytmów zespołu „The Gold” ze Starogardu Gd., po których burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki i przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Chyła – oficjalnie dokonali otwarcia „Pikniku Europejskiego”.

     Podczas „Pikniku Europejskiego” redaktor „Dziennika Bałtyckiego” Sebastian Dadaczyński razem z burmistrzem Andrzejem Stanuchem dokonali wręczenia wyróżnień w wielkim plebiscycie „Radny na medal” pod patronatem marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. Tytuł ten w gminie Pelplin zdobyła Anna Sobieralska.

     Gmina Pelplin przygotowała specjalny folder pokazujący inwestycje zrealizowane w naszej gminie w minionych latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz film. Materiały promocyjne, w tym nowe ulotki z informacją o tegorocznych wydarzeniach kulturalnych i sportowych rozdawane były wszystkim zainteresowanym. Do udziału w nadchodzących imprezach zachęcał konferansjer pikniku Piotr Łaga, dyr. Miejskiego Ośrodka Kultury.

     Niestety, wczorajszy spadek temperatury o kilkanaście stopni i zimny wiatr, nie pozwoliły na dłuższe biesiadowanie.

tekst >>www.pelplin.pl<<

comments