Serdecznie zapraszamy na „Spotkanie z Ekonomią Społeczną” dedykowane lokalnym organizacjom pozarządowym oraz mieszkańcom.

     Ekonomia społeczna może odgrywać kluczową rolę w społecznym rozwoju lokalnym. Pozwala wykorzystywać zasoby ludzkie w sposób komplementarny do sektora prywatnego i publicznego, zapobiega wykluczeniu społecznemu. Wykorzystanie narzędzi ekonomii społecznej pozwala na stworzenie miejsc pracy, zarówno w organizacjach pozarządowych jak i dla społeczności lokalnej. Mówiąc szerzej: ekonomia społeczna wspomaga proces budowania społeczeństwa obywatelskiego.

     Na spotkaniu zaprezentowane zostaną następujące obszary:

  • Czym jest Ekonomia Społeczna – wstęp do ekonomii społecznej
  • Jak działa Ekonomia Społeczna – czyli co możemy zrobić, jak to robią inni
  • Jak wdrożyć Ekonomię Społeczną – możliwości wsparcia rozwiązań lokalnych
  • DOBRA ROBOTA – prezentacja Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

     Współorganizator spotkania, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej DOBRA ROBOTA, jest podmiotem zajmującym się wsparciem w zakresie lokalnego rozwoju Ekonomii Społecznej. Realizując swoje działania w tym zakresie organizuje i wspiera szereg działań o charakterze edukacyjnym i animacyjnym zmierzających do wykorzystania lokalnego potencjału. Celem OWES jest m.in. szeroko pojęte wspieranie organizacji pozarządowych oparte m.in. na kreowaniu rzeczywistości umożliwiającej łączenie celów ekonomicznych oraz społecznych tych podmiotów zmierzających do ich rozwoju.

       Spotkanie odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2014 r. w godz. 17.00-19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, ul. Sambora 5A.

     Organizacje i osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa do dnia 24 kwietnia 2014 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie „spotkanie Pelplin”.

     Więcej informacji na temat OWES DOBRA ROBOTA znajduje się na stronie internetowej: dobrarobota.

comments