Materiał PKP S.A. http://www.pkp.plPod koniec ubiegłego roku na łamach TV-Pelplin ukazał się artykuł dotyczący fatalnych warunków panujących na terenie nieruchomości zarządzanej przez Polskie Koleje Państwowe.

     W grudniu pisaliśmy:"Po nieruchomości będącej ongiś miejscem, w którym można było spożyć posiłek w lokalu gastronomicznym, poczekać w przestronnej poczekalni na przybycie pociągu, czy skorzystać z toalety - nie ma obecnie śladu. Jedyne, co pozostało, to unoszący się duch PRL-owskiej myśli technicznej, skrzyżowany z porzuconym remontem, który miał doprowadzić do przeobrażenia budynku dworca w przychodnię zdrowia. (...) Na co dzień, jego głównymi użytkownikami, są mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin. (...) Beztroskość podejmowanych działań ze strony kolejowej spółki (a raczej ich braku), powoduje, że pasażerów – mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin – traktuje się jak zło konieczne."

    Na chwilę obecną pojawiło się światełko, które może doprowadzić do rozwiązania problemu z którym borykają się mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin. Po zainicjowanej na terenie dworca, w dniu 9 grudnia 2013 r. zbiórce podpisów pod petycją kierowaną do Polskich Kolei Państwowych, w sprawie fatalnych warunków panujących na dworcu w Pelplinie (łącznie złożono około 500 podpisów) przyszła odpowiedź od Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Gdańsku (pismo podpisane przez Dyrektora ds. Komercjalizacyjnych Nieruchomości). Poniżej przedstawiamy jej treść:


   O sytuacji wokół pelplińskiego dworca informował także Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin na spotkaniu sołeckim w Rożentalu w dniu 15 stycznia 2014 r., gdzie poinformował o kontynuacji starań zmierzających do przejęcia nieruchomości będących obecnie własnością PKP (5 lutego 2014 r. odbędzie się spotkanie w Pelplinie pomiędzy przedstawicielami kolejowych spółek a władzami Pelplina) oraz o planowanym terminie zakończenia rozpoczętych prac inwestycyjnych na terenie dworca PKP.

comments